notícies

Com afecta la perdua dental?
28 Aug 2017
Com afecta la perdua dental?

A la Clínica Dental Gratacòs, ajudem a restaurar l'aparença de la teva boca de la forma més natural possible.

La pèrdua d'una o més dents pot tenir un impacte important en la funció i la forma de la boca i l'aparença del teu somriure. La falta de dents pot canviar la forma de la seva boca i l'aspecte de la teva cara. A més, aquests espais poden perjudicar la teva capacitat de menjar certs aliments.


El nostre equip té una àmplia experiència en la restauració de les dents perdudes amb la col·locació d'implants dentals en sessions relaxades sense la més mínima molèstia gràcies a la sedació conscient.


Com afecta la perdua dental?

Image and video hosting by TinyPic

 

Sobre els implants dentals

Un implant dental es fa de titani, en la nostra clínica dental treballem amb el número u en implants.
L'implant, s'adhereix a la mandíbula, igual que l'arrel d'una dent natural i reemplaça de forma permanent una dent perduda. Els implants dentals són adequats per a qualsevol persona amb bona salut general. 

És dolorós el procediment?

La cirurgia d'implant dental és sovint menor i similar a extreure una dent. Mitjançant la sedació conscient el pacient no notarà molèstia alguna. 

Avantatges d'implants dentals

•    Els implants dentals són el reemplaçament més compatible gràcies a la similitud que tenen amb una dent natural. 
•    Els implants dentals es poden utilitzar per reemplaçar una dent perduda o diverses dents perdudes.
•    Proporcionen una alternativa a les pròtesis dentals mal ajustades, que poden moure's i crear molèsties orals.
•    Els implants dentals milloren la masticació, podràs tornar a menjar la majoria dels aliments amb confiança i sense dolor.
•    Els implants dentals poden millorar l'autoestima.


 
Quant duren els implants dentals?

Recerca i estudis científics documentats han demostrat l'eficàcia i els resultats de llarga durada dels implants una vegada que s'han integrat amb l'os. No obstant això, cada pacient és diferent i és impossible predir la vida implanti dental amb certesa. 

Els implants tenen una taxa d'èxit de més del 90% i més de 25 anys de durada. Però hi ha factors que poden afectar a la durabilitat dels implants dentals, per exemple, la salut del pacient, l'alimentació que dugui a terme, la higiene bucal i el compromís que adquireixi amb les visites al dentista, el tabac…

Si has sofert perduda dental i necessites un o diversos implants, sol·licita cita ara, durant el mes de setembre oferim als nostres pacients un estudi implantológico completament gratuït. El nostre equip de implantológos t'assessorarà sobre que tractament et convé millor.


Completa el formulari d'implants dentals i ens podrem en contacte amb tu al més aviat possible.

©2014 Clínica Dental Gratacòs 2018 |